Zastosowanie kurtyn paskowych


Zasłony oraz przegrody z taśm wykonanych z tworzyw sztucznych są jednym z tańszych a przy tym niezawodnym elementem organizującym przestrzeń roboczą w magazynach, zakładach produkcyjnych czy innych obiektach przemysłowych.

Kurtyny paskowe jako bariera

Solidnie wykonane i odpowiednio zainstalowane służą ochronie ludzi oraz przechowywanych towarów, przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak: zanieczyszczenia, hałas, toksyczne opary chemikaliów, iskry spawalnicze oraz niebezpieczne fragmenty metalu lub urządzeń.
Kurtyny paskowe świetnie sprawdzają się w ergonomicznym organizowaniu przestrzeni, gdyż ułatwiają ruch przy zachowaniu dobrej widoczności. Zamontowane zamiast tradycyjnych drzwi, działają jak bariera, jednocześnie umożliwiając przejazd wózków widłowych oraz innych pojazdów mechanicznych.
Krawędzie pojedynczych pasków są zaokrąglone, aby uniknąć niebezpieczeństwa przecięcia, a wklęsło-wypukły wzór zachodzenia na siebie wzmacnia efekt uszczelnienia.

Jak i gdzie można instalować kurtyny paskowe

Instalację kurtyny paskowej z PCV można wykonać w dowolnych wymiarach, dlatego rozwiązanie to jest łatwe w montażu i konkurencyjne cenowo, w porównaniu ze standardowymi elementami, takimi jak ściany działowe murowane z cegły lub gipsu.
Świetnie sprawdzają się jako zasłony do chłodni, gdyż są odporne na niskie temperatury, przeważnie poniżej zera, które panują w miejscach, w których należy zachować odpowiedni łańcuch chłodniczy. Kurtyny z paskowe z PCV zapobiegają też spadkom temperatury, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność energii.

W miejscach, w których wymagana jest dobra widoczność, instalowane są przezroczyste kurtyny paskowe, natomiast tam, gdzie wskazane jest zastosowanie wizualnej bariery, na przykład na obszarach o ograniczonym załadunku, lub też nośnikach bagażu na lotnisku, instalowane są nieprzezroczyste kurtyny paskowe.

W zastosowaniu jako ściana działowa tworzą wielofunkcyjne obszary, takie jak hale produkcyjne, wydzielone magazyny lub biura i bez zajmowania miejsca zapewniają najbardziej efektywne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni oraz poprawiając komfort pracujących tam ludzi.

Zobacz również: https://ekranypcv.pl/