Stomatolog


Dentysta to lekarz, którego praktyka obejmuje stomatologię. Dotyczy to jamy ustnej, zębów, dziąseł i powiązanych obszarów. Niektóre badania wykazały, że choroby związane z zębami i dziąsłami mogą wskazywać problemy zdrowotne.

Zdrowie jamy ustnej ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia organizmu, a dentysta będzie zachęcać i pomagać pacjentom w utrzymaniu zdrowych jamy ustnej poprzez regularne czyszczenie i kontrole. Stomatolog wykonuje wiele ważnych obowiązków w zakresie utrzymania zdrowia jamy ustnej. Kontrole są ważną częścią pracy i są ważne dla pacjentów, którzy dbają o swoją jamę ustną. Oprócz ogólnych badań, stomatologia ogólna obejmuje podstawowe zabiegi, które można wykonać w zwykłym gabinecie dentystycznym. Takie procedury mogą obejmować wypełnianie zęba, wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych, takich jak ekstrakcja zęba oraz czyszczenie i polerowanie zębów. Dentysta zachęci pacjentów do wykonywania zabiegów dentystycznych, które sprawią, że jama ustna będzie zdrowa.

Leczenie zębów to bardzo ważna czynność. Każda osoba powinna udać się do stomatologa przynajmniej raz w roku, ponieważ dzięki temu można zachować zdrowe zęby.

Zobacz polecane: chirurgia stomatologiczna Poznań.