Klient a zabiegi kosmetologiczne


Medycyna estetyczna to dziedzina, która prężnie się rozwija i posiada coraz szersze grono zadowolonych klientów. Często zdarza się, że klientem kosmetologa jest osoba, która podejmowała już leczenie w wielu gabinetach. Niestety z wielu względów okazywało się mało skuteczne. Możemy często spotkać się z rozczarowaniem. Należy bowiem pamiętać, że zabiegi kosmetologiczne wspomagają leczenie, a nie leczą. Często niezbędna okazuje się konsultacja lekarska i szersza diagnostyka. U klientów z różnych grup wiekowych warto zwrócić uwagę na problemy z tarczycą, niedokrwistość, niedobory witaminy D3, podwyższony cukier czy zaburzenia miesiączkowania. Nie mniej istotne jest również prawidłowe odżywianie i podatność na stres. Zanim podejmiemy ewentualne działania terapeutyczne musimy być pewni, że u klienta nie występują żadne przeciwwskazania.

Część z klientów przychodzi wyłącznie po potwierdzenie swoich przypuszczeń. Szukają oni pomocy chcąc powstrzymać szybko postępujące zmiany. Klienci wymagają przede wszystkim szczerej rozmowy i wyjaśnienia im różnych możliwości terapeutycznych. W żadnym wypadku nie wolno obiecywać efektów, których nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Zdecydowanie warto również nawiązać współpracę z gabinetem medycyny estetycznej, który może zaoferować bardziej inwazyjne rozwiązania w przypadku, gdy zaproponowana terapia nie będzie w stanie zaowocować oczekiwanymi efektami. Coraz więcej klinik estetycznych decyduje się na taką współpracę.

W postępowaniu z klientem nie istnieje jedno sprawdzone rozwiązanie, a także nie ma jednego typu klientów. Trzeba pamiętać, że zadaniem kosmetologa jest przede wszystkim edukacja i prowadzenie działań profilaktycznych. Niewątpliwie nie wolno podejmować działań, do których nie jesteśmy uprawnieni. Należy kierować się złotą zasadą medyczną: „Primum non noncere”. Dokładny wywiad pozwoli obrać prawidłowy kierunek działania, pokierować klienta do właściwego specjalisty i zaplanować leczenie. W ten sposób budujemy zaufanie do zabiegów kosmetologicznych.

Zabiegi kosmetologiczne: https://izabelacytrowska.pl/